A DTF Station és a Signdepot alapelvei ugyanazok: nincs olyan egyedi igény, amire ne létezne személyre szabott megoldás. Hogy ez mit is jelent pontosan, és miért állítják, hogy a DTF Station nem egyszerűen nyomtató, hanem egyben közösségépítő erő és életérzés is? Utánajártunk!
A Signdepot 2005 óta van jelen a hazai piacon, és az első pillanattól kezdve mindent megtesz azért, hogy ne szolgáltatója, hanem valódi partnere legyen ügyfeleinek. Igyekeznek őket minél jobban megismerni a céljaiknak leginkább megfelelő gépek kiválasztásához, folyamatos tanácsadást és szervizt biztosítanak a megvásárolt készülékekhez, nem véletlen, hogy sok céggel már évtizedes kapcsolatot tudhatnak magukénak. Most megtalálták azt a márkát, amely tökéletesen illeszkedik ehhez a szemlélethez: a DTF Stationt.
Bakó Richárd termékmenedzser azt mondja: a DTF Station több szempontból is kakukktojásnak számít.
„Ez egy amerikai márka, és bár a gyártást a kínai gyártósoron végzik, de a DTF Station teljesen más nézőpontot képvisel, mint más európai és kínai márkák. Amellett, hogy folyamatosan fejlesztik a termékeiket, és arra törekszenek, hogy világszinten is a legjobbak legyenek, nagy hangsúlyt fektetnek a közösségépítésre is. Mindezt azért, mert a DTF Station hitvallása a teljesen nyitott működés. Biztosak a rendszerükben, és ezért a világ minden táján minden egyes felhasználót összekapcsolnak.”
A Signdepot és a DTF Station tulajdonosainak kapcsolata nem újkeletű, már lassan hét éve működnek együtt, mivel a cég hőpréseket is gyárt. Most viszont új szintre emelték a közös munkát. Mivel az alapelveik nagyon hasonlóak, ez szinte természetes lépés volt.
„A mi partnereink között vannak kicsi cégek és egyéni vállalkozók éppúgy, mint nagyobb vállalatok. – mutat rá Bakó Richárd. – Az összes, tehát összesen kilenc DTF Station típust forgalmazunk, ebből a termékpalettából mindenki megtalálja az igényeinek leginkább megfelelő modellt. A termékpaletta DTF nyomtatósora a legkisebb, asztali 30 cm széles R1 típussal indul kézi porapplikálással és fixálással. Ezt követi a gyorsabb és teljesen automata R2, szintén 30 cm szélességgel. Az L2, XL2, XL2 Pro, XL3 és XL4 típusok már 60 cm szélességgel, extra funkciókkal és nagyobb termelékenységgel rendelkeznek. Az UV DTF technológiára is van megoldásunk egy 30 és egy 60 cm széles tekercses UV DTF címkenyomtatóval. Hosszú távon gondolkodunk, nem az a célunk, hogy évente vegyen valaki egy új gépet, hanem hogy minél stabilabb nyomtatóhoz juthasson, és mi végigkísérjük őt a fejlődés útján, alapanyagokkal, kiegészítőkkel, szaktanácsadással segítve a munkáját.”
A gépekhez minden vásárló kap egy QR-kódokat tartalmazó útmutatót. A kódokat beolvasva részletes oktatóvideók érhetők el, amelyek az összeállítástól a telepítésen át a használattal kapcsolatos kérdésekig rengeteg információt tartalmaznak. A technikai support egyértelműen a közösségépítésre helyezi a hangsúlyt: minden felhasználó hozzáférést kap egy Discord-szerverhez, ahol egymással és a közel 20 tagot számláló élő technikai személyzettel is kommunikálhatnak. Ha valaki feltesz egy kérdést, akkor az élő supporton túl a szerveren működő mesterséges intelligencia másodpercek alatt végigfuttatja az összes ahhoz kapcsolódó releváns hozzászólást és tapasztalatot a korábbi bejegyzésekből, és már jön is a válasz. A gyártónak nem érdeke, hogy elrejtse az esetleges hibákat, inkább a felhasználókkal együtt igyekszik feltárni azokat, és közösen megtalálni rá a megoldást.
„Ezekkel a gépekkel valóban élvezet dolgozni, egy teljesen más világ, más szemlélet – mondja Bakó Richárd. – Már a kialakításuk is letisztult és elegáns, a szoftverháttér nagyon felhasználóbarát, könnyen kezelhető. Az AI-alapú támogatói háttér a létező legmodernebb technológia, de eközben megmarad a személyesség is az élő supporttal és a felhasználók közötti tapasztalatmegosztással. Ez egy különleges hozzáállás: Mindenki, aki kapcsolatba kerül a DTF Stationnel, azonnal a magáénak érzi, és kész arra, hogy a tapasztalatait megossza másokkal.”
A Signdepot nemrég megtartotta a már szinte hagyományosnak számító nyílt napját jászberényi bemutatótermében, ahol a résztvevők testközelből ismerhették meg a DTF Station gépeket. Bakó Richárd először egy szakmai prezentáció keretében mutatta be a márka legfőbb jellegzetességeit és a géptípusokat, majd az érdeklődők a gyakorlatban is kipróbálhatták, mit jelent a csúcstechnológia és a felhasználóbarát szemlélet találkozása a DTF STATION nyomtatók esetében. A találkozó egy kötetlen beszélgetéssel zárult, amely lehetőséget biztosított a felmerülő kérdések megválaszolására és a szakmai kapcsolatok építésére, ápolására is. Nem titok, hogy a Signdepot tervei között szerepel a közeljövőben, hogy a mindig nagy sikerű nyílt napot összekapcsolja egy európai szintű DTF Station-workshoppal, ezzel is erősítve a nemzetközi kapcsolataikat, és továbbadva a DTF Station-életérzést.